احتمال حضور پسر ترامپ در سنا

[ad_1]

 

پسر دونالد ترامپ در پاسخ نوشته بود: «اگر همان چیزی که می‌گویی باشد، عاشقش هستم». او پس از آن هم دیداری را با این منبع برگزار کرد. آسوشیتدپرس هم در گزارشی اعلام کرد که این ایمیل‌ها در صفحه توئیتری دونالد ترامپ جونیور منتشر شده‌اند. وی که عمیقا در مبارزات انتخاباتی پدر خود درگیر بود،‌ هدف از انتشار این ایمیل‌ها را تلاش برای «شفافیت کامل»‌ اعلام کرد. پسر دونالد ترامپ افزود: براساس این ایمیل‌ها، «گفته شده بود دولت روسیه اطلاعاتی در اختیار دارد که می‌تواند به زیان هیلاری کلینتون و معامله‌اش با روسیه باشد.» راب گلدستون به دونالد ترامپ جونیور نوشته بود: این اطلاعات برای پدر شما بسیار مفید ‌خواهد بود. برنامه راب گلدستون، هماهنگ‌کننده دیدار ترامپ جونیور با ناتالیا وسلنیتسکایا، ‌وکیل روسی بوده است. براساس گزارش‌ها،‌ راب گلدستون پیش از این اطلاع داشتن از دخالت دولت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تکذیب کرده بود.

آسوشیتد پرس در ادامه می‌نویسد: وسلنیتسکایا با فرزند دونالد ترامپ در برج ترامپ در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد. این وکیل روسی هرگونه ارتباط با دولت روسیه را تکذیب کرده است. روسیه نیز اعلام کرده است که این دیدار ربطی به ارائه اطلاعات نداشته است. در همین حال، ‌فرزند رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت: «ناتالیا وسلنیتسکایا، مقام دولتی روسیه نبود و اطلاعاتی نیز نداشت و می‌خواست درباره کودکان روس که به فرزندخواندگی گرفته شده‌اند و همچنین لایحه مگنیتسکی گفت‌وگو کند.» قانون مگنیتسکی از سال ۲۰۱۲ میلادی در ارتباط با تحریم مقام‌های روسیه که مظنون به نقض حقوق بشر هستند،‌ اجرا شده است. دونالد ترامپ جونیور روز دوشنبه گفته بود در مورد دیدارش با یک وکیل روس که مدعی شده بود اطلاعاتی مخرب علیه رقیب پدرش در جریان کارزار انتخاباتی آمریکا دارد، با کمال میل به کمیته اطلاعاتی سنا توضیح خواهد داد.

در این راستا روزنامه نیویورک‌تایمز هم از احتمال حضور پسر ترامپ در سنا خبر داده است. اوایل هفته جاری دو روزنامه آمریکایی گزارش دادند پسر دونالد ترامپ و شماری از اعضای ستاد انتخاباتی او، در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، با یک وکیل «مرتبط با کرملین» که گفته بود اطلاعات مخربی در مورد ستاد هیلاری کلینتون دارد، دیدار کرده بودند. در این دیدار علاوه بر پسر ترامپ، جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد فعلی رئیس‌جمهوری آمریکا و پل مانافورت، مدیر وقت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، نیز حضور داشتند. پیش از این، سخنگوی ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهوری روسیه، در واکنش به این موضوع که ناتالیا وسیلنیتسکایا با دولت این کشور در ارتباط است،‌ گفته بود: «کرملین اطلاعی از هویت وکیل موردنظر ندارد و ما قادر نیستیم بر همه فعالیت‌های وکلای روس، در این کشور یا خارج از آن، نظارت کنیم.»

در حال حاضر یک مستشار ویژه و دست‌کم دو کمیته کنگره ایالات متحده در حال انجام تحقیقاتی در مورد اتهام‌های مربوط به دخالت روسیه در روند انتخابات آمریکا و نیز اتهام‌های مربوط به «ارتباط» شماری از اعضای حلقه داخلی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و مقام‌های روس هستند. روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید: دیدار ترامپ جونیور، کوشنر و مانافورت با وکیل روس، نخستین دیدار خصوصی تائید ‌شده بین این حلقه و شهروندان روس به شمار می‌رود. دونالد ترامپ اتهام‌ها در مورد رابطه اعضای ارشد کارزار خود با مقام‌های روس را رد کرده و در مواردی مطالب منتشرشده در رسانه‌ها را «اخبار جعلی» نامیده‌ است. مقام‌های ارشد روس نیز بارها اعلام کرده‌اند در روند انتخابات آمریکا، هیچ دخالتی نکرده‌اند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *