استراتژی‌های جدید بانک ملت تشریح شد

[ad_1]

 

 به گفته رئیس مرکز تحقیقات و تحول استراتژیک بانک ملت، برخی از این تصمیمات باعث حرکت بانک در مسیر خلاف جریان غالب صنعت شده است اما از آنجا که اطمینان داریم این مسیر درست است، در آن ثبات قدم داریم و کار را به جدیت ادامه خواهیم داد. وی تاکید کرد: نمونه‌ای از این تصمیمات استراتژیک، تصمیم به «به‌اندازه‌سازی» یا «متناسب‌سازی» بانک است که در تمامی شئون نظیر شبکه شعب، منابع، مصارف، ترکیب کارکنان و… به‌صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و از جمله تبعات محسوس چنین انتخاب استراتژیکی، اجتناب فعال بانک ملت از مسابقه جذب منابع با نرخ‌های ترجیحی است که به مثابه سمی مهلک در بدنه نظام بانکی کشور منتشر شده است.

وی در تبیین سایر محورهای استراتژیک بانک ملت با اشاره به این نکته که تصمیم و انتخاب دیگر بانک، همت گماردن به اصلاح ترکیب درآمدی بانک از منظر مشاع و غیر‌مشاع است، یادآور شد: این هدف کلان بانک، خود را در سه مضمون از مضامین هفتگانه استراتژیک بانک نشان داده و بر همین اساس، بانک طیف گسترده‌ای از تمهیدات را برای ایجاد، تقویت و تثبیت درآمدهای غیرمشاع اتخاذ کرده که نتایج اولیه آن در طول سال ۹۵ در بخش درآمدهای کارمزدی بخش ارزی و خدمات الکترونیک، بسیار امیدوار‌کننده و رضایت بخش بوده است. وی ادامه داد: در جبهه‌ای دیگر، حرفه‌ای‌سازی و تخصصی‌سازی شبکه شعب بانک و باز مهندسی آن در قالب شبکه فراگیر فروش از جمله ابتکارات استراتژیکی است که در سال ۹۶ وارد فاز اجرایی و در قالب آن امکان ارائه خدمات تخصصی برای مشتریان شرکتی، تجاری و شخصی در سطحی حرفه‌ای در شبکه فروش بانک فراهم خواهد شد.

دکتر جلالی تاکید کرد: در چارچوب این طرح که با اهداف سه‌گانه ارتقای رضایت مشتریان، حرفه‌ای‌سازی شبکه فروش و بیشینه‌سازی منافع مشترک بانک و مشتری‌ها تعریف شده است، شبکه شعب بانک ملت براساس پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل، دارای رسته تخصصی شده و درگیر فعالیت‌های منسجم حرفه‌ای می‌شود. وی با بیان این نکته که براساس این تقسیم‌بندی، خدمات تخصصی هر یک از گروه‌های مشتریان، متناسب با نیازشان در دسترس آنها قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: این حرفه‌ای‌سازی اثرات مثبت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت فراوانی را برای بانک، مشتریان، کارکنان و سهامداران در پی خواهد داشت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *