اگر تلویزیون راه بیاید

[ad_1]

 

علاوه ‌بر آرمینیا آره‌نا، مسوولان برگزار‌کننده این دربی با مدیران ورزشگاه دوسلدورف نیز به توافق رسیده‌اند. ورزشگاه دوسلدورف یکی از مجهزترین ورزشگاه‌های حال حاضر آلمان است که 54 هزار نفر گنجایش دارد اما در زمینه برگزاری دربی سرخابی‌ها در این شهر هنوز ایرانی‌ها منتظر پاسخ پلیس شهر هستند. زمان مسابقه هم 25 تیرماه در نظر گرفته شده است و مدیران دو باشگاه امیدوارند ایرانی‌های ساکن اروپا خود را برای دیدن بازی به محل آن برسانند. اتفاقی که می‌تواند تجمع قابل‌توجهی از ایرانی‌ها را به همراه داشته باشد. برآورد آنها این است که با توجه به استقبال ایرانی‌ها از تیم‌ملی در جام‌جهانی 2006 آلمان این بار هم اگر اطلاع‌رسانی موثری صورت گیرد باز هم این اتفاق تکرار خواهد شد.

اما این وسط نیاز به همکاری جدی تلویزیون هم هست. تلویزیون که حق پخش مسابقات لیگ را نپرداخته می‌تواند با خرید این بازی و پخش آن کمک شایانی به این دوباشگاه کند. قطعا این همکاری دوطرفه است و البته حالا که تلویزیون عملا پرداخت حق پخش را غیرقانونی دانسته و از دستور کار خارج کرده مشارکت‌هایی از این دست که آورده‌های مالی قابل‌توجهی برای این دو باشگاه دارد و بخش زیادی از مشکلات مالی آنها را مرتفع می‌کند می‌تواند جبران حفره‌های قانونی در مورد حق پخش را هم کرده باشد. متوجه باشید که این بازی دوسر برد است. خود صداوسیما هم به خوبی می‌داند که زمانی این تلویزیون بود که فوتبال را به خانه‌های مردم می‌برد اما حالا این فوتبال است که کمک می‌کند مردم به‌جای تلویزیون‌های دیگر پای تلویزیون خودمان بنشینند و فوتبال تماشا کنند. اتفاقی که سود حاصل از آن قطعا برای تلویزیون بيشتر و قابل‌توجه‌تر است.

گویا سرخابی‌ها پیشنهاد ویژه‌ای به تلویزیون داده‌اند که به‌جای دادن حق پخش بخشی از فضای تبلیغاتی تلويزيون را به آنها دهد و حتى مبلغى هم به تلويزيون پرداخت شود اما با تخفيفات خاص، نه تنها بار مالی برای تلویزیون نداشته باشد بلكه به آنها هم انگیزه‌ای برای مشارکت داده باشند اما تلویزیون تا این لحظه جواب مشخصی به پيشنهاد مدیران دو باشگاه نداده است. اتفاقی که می‌تواند زمان را از آنها بگیرد و فوتبالی‌ها و این دو باشگاه را از یک بازی تماشایی و البته درآمد حاصل از آن محروم کند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *